banner
     

DIGITÁLNÍ VODOZNAKY

 

Příklady užití Digitálních vodoznaků

Fotograf-novinář Franky Flash pořídil fotografii svého života - získání Pullitzerovy ceny je téměř jistotou. Ale najednou se fotografie ocitá v jiných novinách pod jiným jménem. Kdyby měl fotku chráněnou robustním vodoznakem, Franky Flash by mohl dokázat, že fotka je jeho duševním vlastnictvím. Kdyby…

Módní designérka Carol Dress odesílá svoje nejnovější návrhy jejímu krejčímu pomocí e-mailu. Její sok náčrtky lehce pozmění - a návrhy jsou odsouzeny k neúspěchu. Křehký vodoznak, kdyby byl použit, mohl krejčímu prozradit, že nejde o originální data. Kdyby byl použit…

Obdobné příběhy by mohly být psány dle libosti - je nespočet motivací pro manipulaci s obrázky. Technické prostředky jsou téměř perfektní. Dnešní technologie umožňují prohlížejícího dokonale podvést. Z toho důvodu kupříkladu výrobci barevných kopírek integrují do svých zařízení prostředky, které znemožňují kopírovat bankovky. Během několika sekund může být libolný obrázek v identické kopii celosvětově rozšířen pomocí internetu.

V tomto kontextu ochrana obrázků proti manipulaci výrazně nabývá na významu ať už jde o ověření autorských práv, změnu obrázku třetí stranou či objevení padělaného pasu či šeku. I když samotné manipulaci nelze zabránit, je v součastnosti možné učinit adekvátní opatření.

 

Digitální vodoznaky - jednoduše vytvořitelné, spolehlivě ověřitelné

Každý obrázek obsahuje části, které nenesou významné informace a nejsou prohlížejícím vnímány. Změny v těchto částech padělatel nebo zloděj dat nepozná a objeví se až při kontrole. Tato technika je analogická k ochranným prvkům na bankovkách a nazývá se digitální vodoznak.

IPK a pay4me vyvinulo a dále vyvíjí soubor programů h.i.n.t (hidden-in-the-noise toolset - „ztraceno v šumu“), který nabízí širokou paletu nejpokročilejších procedur v technologii digitálních vodoznaků. Použitím h.i.n.t si můžete být jisti, že obrázek může být použit pouze pro zamýšlený účel, ať už jde o prezentaci na webové stránce, jeho poskytnutí do tisku či tisk do pasu nebo šeku.

h.i.n.t. je balíček programů, knihoven, plug-inů a speciální serverové aplikace pro internet. Jsou dostupné následující funkce:

  • robustní nebo křehký vodoznak pro barevné nebo černobílé obrázky
  • komprimovaný i nekomprimovaný formát obrázku
  • moduly pro převod obrázku do elektronické či tištěné podoby
  • přídavné použití šifrovacího klíče
 
Nahoru
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace